Oslavy 60 let sboru se konají až v roce 1962, a to 29. 7. Při námětovém cvičení je toho dne poprvé využito nové nádrže na návsi. Zprávu za 60 let přednáší br. Haša.
V r. 1963 pořádá sbor dvoudenní výlet na Slovensko. Je to první výlet pořádaný naším sborem. Předsedu J. Valucha pro nemoc zastupuje velitel.
V r. 1964 je 19. 2. do funkce předsedy zvolen P. Kubeša. Ještě téhož rokuje ve funkci předsedy nahrazen Bedřichem Kettnerem.
V r. 1965 pořádá sbor četné kulturní akce: šibřinky, vodění medvěda, účast na oslavách 20. výročí osvobození od fašismu, na prvomájových oslavách, stavění a kácení máje. Okrskové soutěže se účastníme se dvěma družstvy. Byla škoda, že se okrskové soutěže nemohly konat v obci. Tato možnost přišla až po vybudování hřiště ve Mlýně. Na výroční schůzi je velitelem sboru zvolen Pavel Kubeša.
Sbor se účastní oslav 80 let trvání sboru v Kelci. V nově přebudovaném sále pořádají první akci požárníci, je to oslava vinobraní. Sbor zasahuje při likvidaci požáru v obci v čísle 87. Požár se podařilo rychlým zásahem omezit a rychle zlikvidovat.
"Dočká" již přestává plnit technické podmínky a je nahrazena valníkem A-150 od n. p. Zelenina ve Val. Meziříčí. Valník však není uspokojující náhradou za "Dočku".
Dne 2. 2. 1967 po neshodách s členy výboru a předseda Kettner odstupuje z funkce. Na jeho místo je zvolen Bedřich Šnajdr, velitelem Antonín Indruch.
V zápisu toho roku stojí, že za neoprávněné použití sirény v noční době byl 1 člen sboru potrestán výborem důtkou a od VB pokutou ve výši 200 Kčs.
V roce 1968 je jmenován zbrojířem Fr. Valuch č. 46. Sbor se účastní slavnostní schůze k výročí 50 let republiky.
Ve sboru je znovu obnovena úmrtní pokladna, na její posílení se členská schůze usnesla věnovat výtěžek z plesu ve výši 3000 Kč.
Po velikonocích 1969 vznikl požár v č. 32, který se pro poruchu stroje nepodařilo uhasit. Z rozpočtu MNV se pro sbor pořizuje za 3700 Kčs benzín, olej a nabíječka baterií.
V roce 1970 je do funkce velitele zvolen Arnošt Fábík.
Sbor se účastní oslav 25. výročí osvobození naší vlasti průvodem ke kapličce padlých a položením věnce.
V tomto roce je vybudována za zbrojnicí opěrná zeď. Ta vyřešila letitý problém sesouvající se hlíny. Na zeď bylo spotřebováno 130 centů cementu a odpracováno 1000 hodin.
Okrskové soutěže v Choryni se účastní I. družstvo mužů. Ti postupují do okresního kola ve Velkých Karlovicích. Zde se přihlašují jako závodní sbor JZD Kladeruby a vyhrávají soutěž závodních sborů.
4. září 1971 se sbor aktivně podílí na zdolání požáru v obci u Tvrdoňů č.p. 65. Účinně zasahují cisternová auta z Kelče a závodu DEZA.