V roce 1932 tragicky poznamenalo sbor úmrtí dlouholetého starosty Josefa Hadaše. Jeho pohřbu se sbor účastní v plném počtu, přijeli i zástupci sousedních sborů. Novým starostou je zvolen Ferdinand Herman č. 17. Do jeho rukou je složen slib nově zvolených členů výboru a obnoven slib starých členů podáním ruky a podpisem.
V roce 1933 se sbor účastní okrskového cvičení v Choryni. 4 bratři se účastní župního sjezdu v Zašové.
Ve sboru jsou stále evidováni přispívající členové, a to z řad místních i přespolních občanů. Jejich členský příspěvek činí 3 K.
V roce 1934 nahrazuje na postu jednatele odstupujícího Jana Bartošíka č.p. 12 Josef Hrabovský č.p. 79. Tři delegáti sboru se účastní celostátního sjezdu hasičstva v Opavě. Sbor se účastní cvičení v Lešné. Dva delegáti zastupují sbor na župním sjezdu v Zubří.
V té době již zámožnější sbory nahrazují zastaralou techniku stříkačkami s benzinovým motorem nebo speciálními hasičskými auty se zabudovaným čerpadlem. Také náš sbor uvažuje o pořízení motorové stříkačky, která by podstatně zvýšila dodávky vody k ohni, a to bez větší fyzické námahy. Při ruční obsluze u požáru bylo diváků mnoho, ale k pumpování se nikdo neměl. Při jednání o koupi stříkačky dostal sbor množství nabídek od příslušných firem. Nejpříznivější z hlediska provedení, výkonu i ceny byla stříkačka firmy Stratílek Vysoké Mýto. I přes vysokou cenu se koupě nakonec uskutečnila.
Opět proběhly sbírky mezi občany. Ti pochopili svízelnou finanční situaci sboru a přispěli. Dokonce se na čas zřekli honového nájmu. O příspěvek byla požádána i obec Komárovice. Cena nového stroje činí 24 000 Kčs. Sbor slibuje zaplatit 10 000 Kčs při dodání, zbytek do 10. 1. 1936. Na protiúčet nabídnuta veškerá armatura a dosud sloužící čtyřkolové ruční stříkačky mimo podvozek. Podvozek byl později upraven, opatřen závěsem pro motorovou stříkačku a sedačkami pro obsluhu. Po další menší úpravě sloužíval zároveň v obci jako pohřební vůz.
Stříkačka dobře sloužila svému účelu. Byla zaškolena nová obsluha - bratři Mucha a Gerla č.p. 92. Dluh na nové stříkačce značně zatěžoval sbor. Psaly se žádosti o finanční pomoc na různá místa, také pojišťovnám, které přispěly těmito částkami: Rolnická vzájemná 500 Kčs, Hasičská 300, Slávie 200, Patrie 300, Pražská 100, celkem 1400 Kčs.
Uvedení stříkačky do provozu bylo spojeno se slavností a mší svatou za živé i zemřelé bratry. Následovalo svěcení a předání stříkačky a okrskové cvičení za účasti mnoha sborů. Po cvičení následoval výlet v Janáskově ohrádce. Jednatel si v zápisu stěžuje na přemrštěný požadavek hudebníků ve výši 270 Kčs, půlky piva a večeře.
Nový stroj je středem pozornosti ze strany veřejnosti na okrskových cvičeních , kterých se sbor často účastní.
Sbor vyprovodil na poslední cestě dlouholetého jednatele K. Kahliga. Za hojnou účast bratrů na pohřbu poděkovala pozůstalá rodina a přispěla 100 Kčs do pokladny sboru, za což jí sbor písemně poděkoval.
Předtucha války je stále silnější. Znovu se formují samaritánská družstva. Při sborech je zakládána úmrtní pokladna, ze které by v případě úmrtí člena pozůstalá rodina obdržela alespoň minimální částku.
V roce 1938 se sbor účastní okrskových cvičení v Poličné a ve Stříteži. 7. 3. 1938 se sbor účastní vatry na památku zemřelého prezidenta Masaryka. 28. říjen na rozdíl od předchozích let proběhl toho roku v tichosti bez jakýchkoli oslav.
Při podzimní mobilizaci rukuje z našeho sboru 15 bratří.
Atmosféru válečné doby popisuje tento autentický zápis odvážného pisatele:
„Ztratili jsme Sudety, oklestěni, ožebračeni o uhelné pánve, krásné pohraniční lesy, jsme však nezlomeni," dále se pisatel dovolává slov básníka verši: „Nevěřte nikomu na světě širém, nemáte jednoho přítele tam." Tak varoval před lety národ prorockými slovy velký básník Svatopluk Čech a jeho slova se v osudové chvíli naplnila do písmene. Zápis je plný hořkosti, zklamání a vzdoru.
Činnost sboru, ač poznamenána těžkou dobou, pokračuje pod vedením br. Kopřivy, který je v r. 1939 zvolen okrskovým náčelníkem, později i náčelníkem župy.
V platnost vstupují nové hasičské stanovy poplatné době svého vzniku. Sbor se účastní okrskového cvičení na Juřince a v Policích.
Doba si žádá nové stejnokroje. Jsou obesílány pojišťovny. Ty zasílají celkem pouhých 330 K. Válečná doba znamená i omezení kulturní činnosti a pořádání zábav. Ty jsou povolovány oberlandrátem, po čas zábavy musí být přítomna asistenční hlídka o dvou mužích.
Ve své samaritánské činnosti bratr Haša vykazuje: ošetření 24 lehčích případů, 3 doporučeny k lékaři. Je nedostatek obvazového materiálu. Doporučuje koupi bílého plátna a příspěvek 50 h na medikamenty.
Dosavadní příspěvek sousedních obcí ve výši 50 K se jeví jako nízký. Dále je požadováno zvýšení členského příspěvku na 10 K.
Oslav 40 let sboru se ze zakládajících členů dožili tři bratři: Fábík Val. st., Herman Ferd. a Pavelka Jan. Oslavy proběhly v tichosti, protože je válka.